top of page

Üdvözlünk a
Brotestánsokk oldalán!


A jó szó orvosság
A jó szó az én értelmezésemben a szeretet egyik kifejezőeszköze. A szavaknak rendkívüli jelentőségük van, ezért egy jó szóval lelki sebeket tudunk gyógyítani. Az elismerő szavak az öt szeretetnyelvből igen fontosak. Vannak olyan emberek, akiknek az egész napját feldobjuk egy kedves szóval, sőt talán úgy érzik, hogy ezzel megtalálták a lelki békéjüket. Sokak szerint egy ilyen pozitív energiájú szó bámulatos dolgokra képes. Sosem szabad alábecsülni annak jelentőségét, hogy egy
Interjúk


Sítábor - interjú két résztvevővel
Január első napjaiban zajlott a refis sítábor Ausztriában. Idén is, ahogy évek óta már, Szurcsik Gyöngyvér tanárnő szervezte az alkalmat. Az alábbiakban a tábor két résztvevője, Mézes Virág (11. B) és Ladányi Viola (10. B) mesélt a sítáboros tapasztalatairól. - Hányadik sítáborotok volt ez? Virág: Nekem az első. Viola: Nekem a második. Én már tavaly is voltam; nagyon jó volt az is, de idén talán még jobban élveztem. - Virág, te síeltél e már valaha ezelőtt? Virág: Még soha, d
febr. 10.5 perc olvasás


Egymást motiváljuk - interjú az iskolai robotikacsapat tagjaival, Bujdos Péterrel és Ódor Artúrral
Történelmet írtak a tatai refis robotikás fiúk szeptember elején Szlovéniában, ugyanis a nemzetközi robotikaolimpia (WRO) döntőjében dobogóra állhattak, ami előttük még egyetlen magyar csapatnak sem sikerült. A háromfős csapat két tagjával, Bujdos Péterrel és Ódor Artúrral beszélgettünk a versenyről és a győzelemhez vezető útról. Mikor kezdtétek el a robotikát? Artúr: - Én kilencedikben. Peti és Bercel ( Somogyi Bercel , a csapat harmadik tagja) már a 7. osztálytól kezdve jár
2025. nov. 6.10 perc olvasás


Pécselyi-díjasaink: Interjú Hamar Dáviddal
Hamar Dávid 2020-ban érettségizett a Refiben, az „A” osztályban, Maller Márta és Temesi Tímea osztályfőnöksége alatt. Rendkívül sokoldalú fiatalember: a gimnáziumi évek alatt nemcsak tanulmányaiban volt kimagasló, hanem csellózott, a kórusban énekelt, Kazinczy-érmet szerzett az országos szépkiejtési versenyen, és még színdarabban is láthattuk. Dáviddal 2025 májusában, iskolánk húszéves jubileumának előestéjén beszélgettem. Miért választottad a Refit? Az elképzelésem 14 év
2025. okt. 1.11 perc olvasás


Pécselyi-díjasaink: interjú Mészáros Bencével
Mészáros Bence 2018-ban kapta meg a Tatai Református Gimnázium legrangosabb kitüntetését, a Pécselyi Király Imre-díjat. -Kedves Bence,...
2025. máj. 4.9 perc olvasás


Pécselyi-díjasaink: interjú Szilágyi Eszterrel
Kedves Eszter, nem tudom, olvastad-e az első interjút a sorozatban, ami Balázsfalvi Balázzsal készült. Igen, amikor megjelent, épp mentem...
2025. márc. 12.11 perc olvasás


Pécselyi-díjasaink: interjú Szántó Csongor Györggyel
Csongor a legifjabb Pécselyi-díjasok egyike: 2022-ben érettségizett. Most a SOTE Általános Orvostudományi Kar harmadéves hallgatója. Ő és a volt osztálya azért különleges a számomra, mert nyolcadiktól tizenkettedikig tanítottam őket magyarból, vagyis több mint négy évet dolgoztunk együtt. A vizsgaidőszak kezdete előtti napokban ültünk le beszélgetni; remélem, kihallatszik a szövegből a jókedvű múltidézés és az a szeretet, amellyel Csongor a munkájáról meg a tanulmányairól mes
2025. jan. 28.10 perc olvasás
bottom of page
