top of page

A jó szó orvosság

  • jún. 10.
  • 2 perc olvasás

A jó szó az én értelmezésemben a szeretet egyik kifejezőeszköze. A szavaknak rendkívüli jelentőségük van, ezért egy jó szóval lelki sebeket tudunk gyógyítani.

Az elismerő szavak az öt szeretetnyelvből igen fontosak. Vannak olyan emberek, akiknek az egész napját feldobjuk egy kedves szóval, sőt talán úgy érzik, hogy ezzel megtalálták a lelki békéjüket. Sokak szerint egy ilyen pozitív energiájú szó bámulatos dolgokra képes.


Sosem szabad alábecsülni annak jelentőségét, hogy egy kedves szót szóljunk másokhoz. Hiszen ez a szeretet és támogatás kulcsa. Ez általában melegséggel tölti el a szívünket, és úgy érezzük, hogy igazán boldogok vagyunk. Ha odafigyelünk arra, hogy hogyan szólunk a másikhoz, azzal nemcsak az ő életét, hanem a miénket is boldogabbá tesszük.


Akadnak azonban olyan emberek is, akik nem hisznek ebben. Őket sajnos nem lehet ezekről meggyőzni. Ez fakadhat abból, hogy lelki gondjaik vannak – ha ő maga nem is hiszi el, a lelke megnyugvás után kutat. Ők csak kis mértékben érzik e csodás szavak melegségét, boldogságát, vidámságát. És nem foglalkoznak vele. Így nem mernek nagyot álmodni, nem bíznak saját képességeikben. Lehet, hogy olyan lelki seb van bennük, amely nagy nyomot hagy maga után, és sok idő kell, míg begyógyul.

forrás: pixabay
forrás: pixabay

Velük ellentétben vannak olyanok is, akik értik a jó szavakat. Akik szerint egy kedves, őszinte, dicsérő szó csodákra képes. Amikor meghallják őket, magabiztosságot éreznek, és azt, hogy mernek nagyot álmodni. Az önbizalmuk megerősödik, és jólesik nekik, hogy hisznek bennük. E szavak ereje olyan, mintha a végtelenbe vezetne bennünket.


A pozitív visszajelzés növeli az önbecsülést, javítja a mentális egészséget: tehát a jó szó valóban orvosság. A szavak képesek gyógyítani a lélek sebeit, erősíteni az emberi kapcsolatokat és boldoggá tenni mindannyiunkat. Ne félj használni őket!


Demeter Anna Nikolett, 9. B

Hozzászólások


© Copyright
bottom of page